

Product Details:
| Type of Machine | MDF Laser Cutting Machine |
| Model Name/Number | Laser Cutting Machine |
| Brand | Trilok Lasers |
| Cutting Speed | Max1-300mm/s |
| Working Area | 1300x900 |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Cutting Thickness | 0.1-20mm |
| Cooling Mode | Industrial Chiller |
| Phase | Single Phase |

Product Details:
| Machine Type | CO2 Laser |
| Type of Machine | Acrylic Laser Cutting Machine |
| Working Area | 600 x 400 |
| Laser Power | 60w, 80w, 100w |
| Cutting Material | Leather, Wool, Fabric, Plexiglass, Rubber, Wooden Products |
| Automation Level | Manual |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Model Name/Number | TIL 6040 CCD |
| Brand | Trilok Lasers |
| Cutting Speed | 1-100 mm/s |