

Product Details:
| Motor Type | Stepper Servo |
| Torque | 3 Nm |
| Features | in machines |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | In Machines |

Product Details:
| Overall Length | 2 Inch |
| Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Grain Size | 0.6um |
| Helix Angle | 35 Degree |
| Surface Finished | Polished |

Product Details:
| Bit Type | Ball Nose |
| Overall Length | 2 Inch |
| Cutting Diameter | 3,4,6mm |
| Suitable Material | MDF, Plywood, PVC |
| Material | Stainless Steel |
| Job Material | Wood |
| Machine Type | Router Machine |
| Surface Finished | Polished |
| Shank Diameter | Up to 3.15 mm |

Product Details:
| Brand | HQD |
| Spindle Power | 1.5kW/2.2kW3.5kW/4.5kW/5.5kW/6kW |
| Drive | Motor |
| Operating Speed | 24000 rpm |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |

Product Details:
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Application | Motor Drive & Control |
| Use in | Router Machine |
| Brand/Make | Trilok |
| Motor Type | Stepper Motor |
| Control System | NC Studio |

Product Details:
| Power Rating | 2.2 kW / 3 HP |
| Power | 2 kW |
| Usage/Application | CNC Machines |
| Cooling Method | Yes |
| Display | Digital |
| Phase | Single Phase |
| Brand | Trilok |
| Usage | CNC,Milling,and Drilling Machine |

Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | autmatic |
| Country of Origin | Made in India |